Nahajate se: Home
V Uradnem listu je objavljen javni razpis Spodbude za raziskovalno razvojne projekte, ki se izvaja v okviru Načrta za okrevanje in odpornost. 45 milijonov evrov sredstev bo tako namenjenih za raziskovalno razvojne projekte konzorcijev podjetij na področju prehoda na krožno gospodarstvo. Roka za oddajo vlog sta dva, in sicer 17. 5. letos ter 3. 4. prihodnje leto. Več
Na 8. javni poziv LAS Prlekija za sofinanciranje projektov iz Evropskega regionalnega sklada je prispelo 17 vlog. Ocenjevalna komisija v sodelovanju z vodilnim partnerjem (Prleško razvojno agencijo) pregleduje administrativno ustreznost vlog. Ocenjevanje kvalitete administrativno ustreznih vlog sledi v januarju in v februarju odločanje o izboru najkvalitetnejših projektov. Prijave kažejo na to, da bomo lahko razdelili vsa razpisana sredstva v višini 495.582,42 evrov.
Direktor PRA giz Goran Šoster se je udeležil zasedanja Skupščine evropskih lokalnih akcijskih skupin in konference ob 30. obletnici evropskega programa LEADER. Udeleženci iz vseh držav članic in nekaterih sosednjih držav so izmenjali izkušnje in potrdili izjemen pomen programa LEADER/CLLD. Temu so pritrdili tudi predstavniki Evropske komisije, Evropskega parlamenta in Evropskega odbora regij, ki bodo tudi v prihodnje močno podpirali prizadevanja k poenostavitvi programa po principu »bottom-up« ali »od spodaj navzgor«. Udeležba na Skupščini ELARD in konferenci LEADER je bila odlična priložnost za iskanje tujih partnerjev v prihodnjih projektih sodelovanja LAS.
S strani Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo (MGRT) ter Urada za narodnosti smo prejeli dopisa s skoraj identično vsebino, kjer nas omenjeni instituciji obveščata, da se bo financiranje ti. »romskih« projektov v prihodnosti bistveno spremenilo. S sprejetjem Zakona o finančni razbremenitvi občin (Ur. list RS, št. 189/20), se je MGRT odločilo, da »romskih« projektov ne bo več financiralo v dosedanji obliki.
Bo pa MGRT še naprej podpiralo tiste projekte iz RRP-jev, ki »uresničujejo razvojne prioritete« in ki bodo »problematiko romskih skupnosti« naslavljali širše oz. celoviteje, ne samo v ozkem področju osnovne komunalne infrastrukture«. Zato nas MGRT poziva, da se občine »aktivno vključijo v postopek priprave RRP« in da poskusijo »oblikovati skupne projekte, ki bodo izkazovali širši, ne zgolj lokalni vpliv«.
V želji, da uspemo še dodatno oblikovati »romske« regijske projekte, ki se nanašajo na »mehke« vsebine potreb, predvsem na izobraževanje, vseživljenjsko učenje, kulturno dediščino in umetnost, zaposlovanje in podjetništvo - podaljšujemo časovni interval, v katerem je možno prispevati predloge projektov za vključitev v RRP 2021-2027, in sicer do 7. maja 2021.
Projekte, z vsemi potrebnimi podatki, naj občine oz. druge zainteresirane institucije posredujejo na spletnem obrazcu, ki je dostopen TUKAJ.
Skupaj pripravimo kakovosten Regionalni razvojni program za Pomurje 2021 (RRP 2021-2027).
POMURJE 2027. ZDRAVO.